top of page

Neden Dijital Baskı Kullanılmalı ?

Günümüzde hemen hemen herkes işlerini internet üzerinden halletmek istiyor. Bu durum çoğu zaman büyük kolaylıklar sağlarken kimi zaman da bazı olumsuzluklar olabiliyor. Bu negatif taraflardan ilk akla gelen ise “internette gördüğüm bir resmi kaliteli ve büyük boyutlu olarak nasıl çıktı alabilirim? gibi sorular oluyor. Bu soru her ne kadar iş koluna göre değişse de cevap değişmiyor: dijital baskı. İletişim ve baskı teknolojilerinin günden güne gelişme gösterdiği bir çağda yaşamanın en büyük avantajlarından biri olarak dijital baskılar karşımıza çıkıyor. Dijital baskı, hızlı ve kaliteli çözümler üretmek isteyenler için vazgeçilmez bir tercih oluyor.

Neden dijital baskı?

 

Dijital baskı teknolojileri özellikle geçtiğimiz 5-6 yıl içinde büyük ilerleme kaydetmiştir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de dijital baskı fiyatlarının diğerleriyle kıyaslandığında çok uygun olmasıdır. "Neden dijital baskı?" sorusunun bir diğer cevabı ise, çeşitli boyutlandırma seçeneklerinin var olmasından dolayı tek bir kalıba sıkışıp kalmak zorunda olmamanızdır. Bu da size tam da kafanızdakine göre bir baskılama yöntemi sunar. Böylece matbaanın kalıplarına değil, kendi kafanızdaki kalıplara uygun içerikler ya da panolar ortaya çıkarmış olursunuz.

 

Kısa Sürede Teslim

 

“Neden dijital baskı kullanmalıyım?” sorusuna verilecek bir diğer cevap ise elbette hızlı ve pratik olmasıdır. Ofset baskıyla kıyaslandığında çok daha verimli bir süreç geçirilmesini sağlayan dijital baskı, özellikle son dakika baskılarında hayat kurtarıyor. Eğer sizin de internet üzerinde yürüttüğünüz bir işiniz varsa ve onu somutlaştırmak için bir baskı tekniğine ihtiyaç duyuyorsanız kesinlikle dijital baskı ürünlerini tercih etmelisiniz.

Reklamcılığın Vazgeçilmezi

 

İşiniz ne olursa olsun dijital baskılar size kolaylık sağlayacaktır. Ancak özellikle reklam işi içinde bulunanların sürekli olarak başvurduğu baskı çözümlerinden birisi dijital baskıdır. Renk, doku ve boyut kaybı gibi durumlar kesinlikle yaşanmadan, baskısı alınmak istenen ürün dijital baskı sayesinde online ortamlarda nasıl gördüyseniz öyle baskıda var olur. Dolayısıyla işinizin aksayacağı ya da baskı sırasında bir yanlışlık-hata olup olmayacağını dijital baskı yöntemleriyle dert etmenize gerek yoktur. Boyutu, renk skalası ne olursa olsun uygun fiyatlı çözümler sunun dijital baskılar, günümüzde birçok reklamcının da kurtarıcısı olmaya devam ediyor.

bottom of page